-
Telefon:
Piec żeliwny NIKA S5 ECO
5 556,00 zł
- Piec żeliwny KAWMET Premium NIKA S5 ECO spełnia wszystkie kryteria zgodne z normami Ekoprojektu.
- Ekskluzywna seria PREMIUM, łączączy elegancki wygląd z zaawansowaną technologią grzewczą.
- Urządzenie grzewcze zaprojektowane z myślą o wysokiej efektywności energetycznej oraz funkcjonalności.
Dostępność:
wysyłka:
koszt dostawy:
w sprZedaży
1 dzień - 4 tygodnie
od 150 pln
Brak w magazynie
Nowoczesny design i wysoka wydajność – KAWMET PREMIUM NIKA S5 ECO
Piec żeliwny NIKA S5 ECO to piec żeliwny na drewno z ekskluzywnej serii PREMIUM, łączący elegancki wygląd z zaawansowaną technologią grzewczą. Wykonany z wysokiej jakości żeliwa, charakteryzuje się zwiększoną przewodnością cieplną, co pozwala szybciej ogrzać pomieszczenie i ograniczyć zużycie drewna nawet o 30%. Wyposażony w żaroodporne szkło Robax (odporność do 800°C), system czystej szyby oraz stalowy deflektor, zapewnia wysoką efektywność spalania i wygodę obsługi. Dzięki podwójnej komorze spalania i regulacji przepływu powietrza przez popielnik, użytkownik zyskuje pełną kontrolę nad pracą urządzenia.


Ekologia i oszczędność – zgodność z normami Ekoprojektu
Piec żeliwny NIKA S5 ECO spełnia rygorystyczne wymagania Ekoprojektu, co czyni go rozwiązaniem przyjaznym środowisku i ekonomicznym. Zastosowanie żeliwa wysokiej jakości sprawia, że urządzenie jest o 30% bardziej wydajne od standardowych pieców (kozy) żeliwnych, a jednocześnie ogranicza emisję szkodliwych substancji, takich jak tlenek węgla czy pyły. Dzięki lepszej efektywności cieplnej, piec szybciej nagrzewa pomieszczenie i zużywa nawet o 35% mniej paliwa, co przekłada się na realne oszczędności w codziennej eksploatacji.
Odprowadzanie spalin wolnostojącej kozy NIKA odbywa się przez stalowe rury o średnicy 130 mm, z wykorzystaniem oryginalnej redukcji dołączonej do zestawu.
Odprowadzanie spalin wolnostojącej kozy NIKA odbywa się przez stalowe rury o średnicy 130 mm, z wykorzystaniem oryginalnej redukcji dołączonej do zestawu.
Karta techniczna / rysunek techniczny
Karta produktu
Deklaracja EkoDesign
Eko Tabela
Deklaracja właściwości użytkowych
Instrukcja
Gwarancja
| KAWMET Premium SPHINX S6 ECO | PARAMETRY |
|---|---|
| Moc | 13,9 kW |
| Sprawność cieplna | 77 % |
| Zdolność grzewcza | 140m² / 350m³ |
| Materiał | Żeliwo |
| Średnia temperatura spalin | - |
| Opał | zalecane sezonowane drewno liściaste o wilgotności ≤20% |
| Waga | 180 kg |
| Szerokość | 775 mm |
| Wysokość | 808 (810) mm |
| Głębokość | 572 mm |
| Wymiary szyby głównej - L / H / W | 535 / 315 / 4 mm |
| Średnica przewodu dymowego | 150 (153) mm |
| Max długość polan | 50 cm |
| Popielnik | tak |
| Szyber | tak |
| Deflektor | stalowy |
| Dolot powietrza | doprowadzenie powietrza z zewnątrz |
| Drzwi | prawe |
| Podłączenie | góra / tył |
| Klasa efektywności energetycznej | A |
| Współczynnik efektywności energetycznej (EEI) | 103 % |
| Emisja produktów spalania (CO przy 13 % O2) | 0,04 % |
| Zgodność ze standardami EKOPROJEKTU | TAK |


Producent: Odlewnia KAW-MET Marek Kawiński Sp. z o.o
Zadąbrowie 311
37-716 Orły, Polska
info@kawmet.pl
Szybka dostawa
Ekspresowy i bezpieczny transport naszych produktów na terenie całej Polski
Bezpieczne płatności online
Twoje dane są bezpieczne - posiadamy certyfikat bezpieczeństwa
Profesjonalna konsultacja
Nasi eksperci pomogą dobrać odpowiedni kominek lub piec do Twojego domu.
Szybki czas realizacji
Zamawiasz – my od razu działamy!
























Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.